Vydělejte si prodejem vlastního E-booku

Láká vás možnost napsat svůj vlastní výdělečný e-book, který by vám zajistil stálý a bezpracný příjem? Jistě, kdo by nechtěl vydělávat peníze prodejem svého vlastního e-booku, který napíšete a pak už se prodává automaticky a zajišťuje vám pasivní příjem který chodí pravidelně na váš bankovní účet.

Co je to E-book?

E-book je elektronická kniha. Kniha, uložená v některém z elektronických formátů, jako je například PDF, EPUB, nebo MOBI popřípadě LIT. Ebook bývá obvykle kratší než klasická kniha, takže pokud dokážete napsat 30 až 50 stránek kvalitního, informačně bohatého textu, můžete se stát úspěšným spisovatelem ebooků.

Jak vydělat psaním Elektronických knih

Vydělávat peníze psaním e-booků je mnohem snazší než si většina lidí myslí. Pokud umíte anglicky, německy, španělsky, rusky nebo francouzky, můžete svůj e-book začít okamžitě prodávat prostřednictvím Amazon, Applestore nebo Google Books milionům zákazníků z celého světa. Nemusít se o nic starat, ani nic platit předem (zaplatíte pouze procenta z prodaných výtisků) a peníze vám přijdou samy na účet. Pokud žádný ze světových jazyků neovládáte, můžete napsat elektronickou knihu v češtině a prodávat ji zákazníkům v ČR, nebo si knihu nechat přeložit do některého ze světových jazyků, což je sice náklad navíc, ale u e-booku který má 50 stránek to není zas tak moc peněz, a za možnost přístupu na obrovský celosvětový trh elektronických knih to jistě stojí.

O čem psát úspěšný Ebook?

Téma e-booku by mělo být něco, čemu rozumíte, v čem jste opravdu dobří a co můžete svým čtenářům předat. Něco, co jim pomůže, zlepší jejich života vyřeší jejich problém. Pokud víte o problému, který trápí mnoho lidí a na který znáte řešení, je to ideální téma pro úspěšný a výdělečný e-book.

Kolik si vyděláte prodejem e-booku

Kromě vlastní práce se psaním, je potřeba při vydávání e-knihy myslet také na další náklady s editací a formátováním e-booku. Na internetu existuje spousta služeb, které to za vás udělají, ale stojí to nějaké peníze. Některé jsou levnější, některé dražší ale rozhodně neplaťte více než 10000 Kč. Ve skutečnosti najdete služby které vám to udělají do 1000 Kč. Můžete si také vše udělat sami, pokud si stáhnete potřebné editační programy z internetu zdarma a naučíte se s nimi pracovat. Pokud budet chtít přeložit svou knihu do některého ze světových jazyků, překlad vás bude stát okolo 100 – 150 Kč za stránku. V takovém případě doporučuji si kromě překladu zaplatit ještě tzv. proofreading od rodilého mluvčího, který e-book zedituje a opraví případné stylistické a gramatické chyby, Proofreading pořídíte okolo 5 USD za stránku, takže celkové náklady za výrobu anglicky psaného 50 stránkového e-booku mohou být maximálně okolo 20000 Kč. včetně editace, překladu a proofreadingu. Cena za kterou budete váš e-book prodávat, ovlivňuje celkovou prodejnost a tím také váš zisk. Nejvíce se prodávají e-booky s cenami okolo 0,99 USD až 6 USD tzn mezi 25  a 150 Kč. Pokud budete prodávat e-knihu pomocí Amazon, Google Books nebo Apple Store, budou si ji moci koupit miliony zákazníků po celem světě, takže i pokud budete vaši knihu prodávat za pouhý dolar, náklady se vám vrátí už po prodaných necelých 1000 e-booků. Pokud ušetříte na nákladech, zvládnete si sami udělat editaci, nebo překlad, vrátí se vám náklady ještě mnohem dříve.  Dál už budete jen vydělávat. Úspěšní spisovatelé e-booků si tak snadno vydělají  desítky tisíc Kč měsíčně i z jediné eknihy. Samozřejmě, můžete psát další a další a vaše zisky stále porostou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *