O čem psát ebook – kde hledat inspiraci

Napsat vlastní e book a poté jej prodávat může být skvělým zdrojem pasivních příjmů. O čem však psát, kde hledat inspiraci? Já pro psaní e booku volím témata, která lidi zajímají, problémy které je trápí a o jejichž řešení obecně usilují. Výborným tématem je například zdravá výživa. Většina lidí se snaží žít zdravě a hubnout, a proto se pídí po nejrůznějších návodech na hubnutí a dietách. Způsoby jak zhubnout, jak se zdravě stravovat a detoxikovat organismus patří mezi nejoblíbenější témata většiny magazínů.

Zdravá výživa je široký pojem – zvolte užší zaměření

Hubnutí a zdravá výživa je ale příliš široký pojem a zrovna v tomto oboru panuje poměrně vysoká konkurence, je lepší proto jít více do hloubky a zaměřit se v oboru zdravé výživy na téma které je více specifické. Například jarní detoxikace organismu, nebo ještě specifičtěji, detoxikace jater. Výborným tématem pro váš nový ebook tedy může být třeba 100 receptů pro jarní detoxikaci jater. Na internetu najdete spoustu informací o detoxikaci, o receptech na nejrůznější bylinné čaje a jídla která podporují čištění organismu. Sestavit výběr těch nejlepších, doplnit je originálními fotografiemi, a také třeba osobní zkušeností s jejich účinky vydá na obsáhlý ebook. Kromě detoxikace mohou být nosným tématen například nejrůzněší diety, nebo třeba speciální triky na hubnutí.

Zjistěte si jaký je o zvolené téma zájem

Před tím než začnete psát váš e book, zjistěte si nejdříve jaký je o dané téma zájem. Na stránkách reklamního systému sklik.cz si snadno zjistíte, že slovní spojení „detoxikace organismu“ hledá na seznamu 1200 lidí měsíčně a slovní spojení „detoxikace jater“ 288 lidí za měsíc. Všichni tito lidé jsou potenciálními kupci vašeho ebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *